Andre has logged 229 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Void

The Void

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S

V/H/S

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slice

Slice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry