Sort by

André has logged 459 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★½
Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dobermann

Dobermann

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Link

Link

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Policewomen

Policewomen

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Chinese Ghost Story III

A Chinese Ghost Story III

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Chinese Ghost Story II

A Chinese Ghost Story II

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Der Wolf und die 7 Geißlein

Der Wolf und die 7 Geißlein

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Escalation

Escalation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gon, The Little Fox

Gon, The Little Fox

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
R100

R100

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Growing Up with I Spit on Your Grave

Growing Up with I Spit on Your Grave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Steamboy

Steamboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry