Sort by

André has logged 48 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Psychophony

Psychophony

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Visions – Akakiri

Star Wars: Visions – Akakiri

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Visions – Lop & Ochō

Star Wars: Visions – Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Visions – The Elder

Star Wars: Visions – The Elder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Squad

Kill Squad

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – T0-B1

Star Wars: Visions – T0-B1

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – The Ninth Jedi

Star Wars: Visions – The Ninth Jedi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – The Village Bride

Star Wars: Visions – The Village Bride

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – The Twins

Star Wars: Visions – The Twins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Visions – The Duel

Star Wars: Visions – The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toubab

Toubab

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Billion Dollar Code

The Billion Dollar Code

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Small World

Small World

2021
×
Edit this entry  
16
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp IV: The Survivor

Sleepaway Camp IV: The Survivor

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wet Dog

Wet Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry