Andrés has logged 75 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blackhat

Blackhat

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
I Know Why the Caged Bird Sings

I Know Why the Caged Bird Sings

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Present

The Present

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Weekend

Weekend

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Not Quite Lost

Not Quite Lost

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Binge

Binge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry