• A Brixton Tale

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • First Date

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Captains of Za'atari

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Fire in the Mountains

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • Taming the Garden

    ★★★

  • The Blazing World

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Writing With Fire

    ★★★½

  • Try Harder!

    ★★★★

  • Searchers

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • R#J

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Superior

    ★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★

  • Prime Time

    ★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★½

  • Knocking

    ★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • Playing with Sharks

    ★★★½

  • Luzzu

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Homeroom

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • One for the Road

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • BJ's Mobile Gift Shop

    ★★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • It's Just in My Head

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★