Sort by

andrew 🦇 has logged 34 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Girl Boogey

Bad Girl Boogey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do Not Disturb

Do Not Disturb

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Second Age of Aquarius

The Second Age of Aquarius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Witchy

Witchy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wild Bitch

Wild Bitch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They See You

They See You

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Super Host

Super Host

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Recipe

The Recipe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
OST.

OST.

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Heartbeater

Heartbeater

2022
×
Edit this entry  
15
Domestic Bliss

Domestic Bliss

×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Walk in the Park

A Walk in the Park

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
A Machine for Boredom

A Machine for Boredom

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Final Summer

Final Summer

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry