Sort by

Andrew has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Femme Anjola

La Femme Anjola

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry