Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Duke

The Duke

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry