Sort by

Andrew has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
DTF

DTF

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alone Together

Alone Together

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Minutes

Minutes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry