Sort by

Andrew Nosal has logged 310 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everest

Everest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry