Sort by

Andrew has logged 46 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry