Sort by

Andrew has logged 39 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Truth

Truth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dr. Who and the Daleks

Dr. Who and the Daleks

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry