Sort by

Andrew has logged 28 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
Edit this entry  
27
Redline

Redline

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Reckless Eyeballing

Reckless Eyeballing

2004
×
Edit this entry  
08
Halimuhfack

Halimuhfack

2016
×
Edit this entry  
08
Self-portrait in Hell

Self-portrait in Hell

2021
×
Edit this entry  
08
Reptilian Freeze Reflex

Reptilian Freeze Reflex

2022
×
Edit this entry  
08
Ruisdael Clouds

Ruisdael Clouds

2022
×
Edit this entry  
08
Dreams Under Confinement

Dreams Under Confinement

2021
×
Edit this entry  
08
A Vessel, the Ideas Pass Through

A Vessel, the Ideas Pass Through

2021
×
Edit this entry  
08
Her Violet Kiss

Her Violet Kiss

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
open sky / open sea / open ground

open sky / open sea / open ground

2022
×
Edit this entry  
08
Goat

Goat

2021
×
Edit this entry  
08
Memory Playthrough

Memory Playthrough

2022
×
Edit this entry  
08
Wasteland No. 3: Moons, Sons

Wasteland No. 3: Moons, Sons

2021
×
Edit this entry  
07
Splendor

Splendor

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★
Edit this entry  
02
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
01
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry