Sort by

Jude has logged 158 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Flintstone Christmas

A Flintstone Christmas

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Catholics vs. Convicts

Catholics vs. Convicts

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bolt

Bolt

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hit it Hard

Hit it Hard

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doc & Darryl

Doc & Darryl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phi Slama Jama

Phi Slama Jama

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cedric the Entertainer: Live from the Ville

Cedric the Entertainer: Live from the Ville

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Interiors

Interiors

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

2016
×
★★
Edit this entry  
24
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Wall: Kings of Coney Island

One Wall: Kings of Coney Island

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Spin

Top Spin

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Youngstown Boys

Youngstown Boys

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Escobars

The Two Escobars

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Identity Theft of Mitch Mustain

The Identity Theft of Mitch Mustain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
KidPoker

KidPoker

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry