Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sick

Sick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ants and the Grasshopper

The Ants and the Grasshopper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
7 Women and a Murder

7 Women and a Murder

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heist

Heist

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Waking Ned Devine

Waking Ned Devine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Troll

Troll

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry