• WWE: Macho Man - The Randy Savage Story

  • Selma

    ★★★½

  • Interstellar

  • Lava

  • Jaco

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Pride

    ★★★

  • Love & Mercy

  • God Help the Girl

  • Hector and the Search for Happiness

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Life After Beth

  • They Came Together

  • The Sheik

  • Bad Boys

    ★★★½

  • Hillsborough

    ★★★½

  • Muppets Most Wanted

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Chef

  • The Lego Movie

  • Life Itself

  • What We Do in the Shadows

  • Dear White People

  • Frank

  • Obvious Child

    ★★★

  • The Price of Gold

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • The Punk Singer

    ★★★½

  • Ender's Game

  • Saving Mr. Banks

  • Carrie

  • Enough Said

  • Dallas Buyers Club

  • Jodorowsky's Dune

  • Blue Jasmine

  • The World's End

    ★★★

  • Monsters University

  • Nebraska

  • Iron Man 3

  • For All Mankind: The Life and Career of Mick Foley

  • Evil Dead

  • We Are the Best!

  • History of the Eagles

  • 20 Feet from Stardom

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • You Don't Know Bo

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★½

  • The Comedy

  • Somm

  • Skyfall

  • Argo

  • Everything or Nothing

  • Pitch Perfect

  • Knuckleball!

  • The Master

  • GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

  • The Dark Knight Rises

  • Maggie Simpson in The Longest Daycare

  • Searching for Sugar Man

  • Ted

  • Beasts of the Southern Wild

  • A Band Called Death

  • Safety Not Guaranteed

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

  • Big Star: Nothing Can Hurt Me

    ★★★★

  • Wanderlust

  • Sleepwalk with Me