Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Beast

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Interceptor

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Seance

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Cherry

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • The Stylist

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Hard Kill

    ★½

  • After We Collided

    ★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★★★

  • Legacy of Lies

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Killer Sofa

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Tall Girl

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★