• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Hellboy

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Serenity

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Slice

    ★½

  • Where Hands Touch

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Package

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • In Darkness

    ★½

  • Ibiza

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Book Club

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Zoe

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Truth or Dare