Sort by

Andy has logged 111 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Storm for Christmas

A Storm for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Nose

Red Nose

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matt & Bird Break Loose

Matt & Bird Break Loose

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Two Days Before Christmas

Two Days Before Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Viking

Viking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Confessions of a Hitman

Confessions of a Hitman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prank

Prank

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Nature

In Nature

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry