Sort by
  • Celluloid Underground

    ★★★½

  • Partygate

    ★★★

  • Stopmotion

    ★★★½

  • They Shot the Piano Player

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • The Beast

    ★★★★

  • The Woman in the Wall

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Kidnapped

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Omen

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – Screecher's Reach

    ★★★★

  • The Three Musketeers: D'Artagnan

    ★★★★

  • The Strays

    ★★

  • Samsara

    ★★★★½

  • Infiesto

    ★★½

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★★

  • Bank of Dave

    ★★

  • Mayflies

  • Beck 47 - Dödsfällan

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Blue Rose of Forgetfulness

  • Blind Yellow Sunshine

  • Jill, Uncredited

  • Roary

  • The Watcher

    ★★½

  • Old People

    ★★

  • Xalé

    ★★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★★

  • The Tatami Time Machine Blues

    ★★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Self-Portrait As A Coffee Pot

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • Casa Susanna

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Loving Adults

    ★★

  • I Came By

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Piaffe

    ★★★★

  • Rogue Agent

    ★★★½

  • Nayola

    ★★★½

  • Aribada

  • Staging Death

  • Godland

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Corsage

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • The Night of the 12th

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★★½

  • My Imaginary Country

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • EO

    ★★★★