• The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Love Hard

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Bull

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Baby Done

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • After Love

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Exception

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • Honeydew

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Vanished

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Surge

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½