Sort by

AndyEnglish has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Munich

Munich

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry