Andrew has logged 97 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Edit this entry