• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • The Red Shoes

    ★★★★½

  • Bubba Ho-tep

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★

  • Friday the 13th

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★