Sort by

Andyy has logged 140 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★½
Edit this entry  
26
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Followed

Followed

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
12 Men of Christmas

12 Men of Christmas

2009
×
★½
Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zombie Tidal Wave

Zombie Tidal Wave

2019
×
Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Tesla

Tesla

2020
×
★½
Read the review Edit this entry