Sort by

Trashpack Podcast has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Species

Species

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry