• There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Intrusion

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Never Forget: WWE Returns After 9/11

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Aftermath

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Awake

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • A Christmas Gift from Bob

    ★½

  • Brothers of Destruction

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Movie Trailers: A Love Story

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Sightless

    ★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Robin's Wish

    ★★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★½

  • Elephant

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★