Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Edit this entry