Andrew has logged 35 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie Brown: How It Went Down

Jackie Brown: How It Went Down

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gowanus, Brooklyn

Gowanus, Brooklyn

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry