Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Son

Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Resort

The Resort

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry