Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Spirited

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Corridors of Power

    ½

  • The Wonder

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★½

  • Sr.

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • A Compassionate Spy

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Persuasion

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Broker

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Living

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★