Sort by

Andy has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry