• To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

    ★★

  • Melted

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Query

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Scenes from My Life

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★