Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dirty Paws

Dirty Paws

2015
×
Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
RED

RED

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry