Sort by

Andy has logged 220 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mickey Mouse Clubhouse: Mickey Saves Santa

Mickey Mouse Clubhouse: Mickey Saves Santa

2006
×
Edit this entry  
27
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
23
Meet Pocoyo!

Meet Pocoyo!

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Chipmunk Christmas

A Chipmunk Christmas

1981
×
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The American President

The American President

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
16
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In-Lawfully Yours

In-Lawfully Yours

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Angels in the Snow

Angels in the Snow

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry