• The Death of David Cronenberg

  • Kate

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★

  • Ludo

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Yalta Conference Online

    ★★½

  • Capone

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Thappad

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Laal Kaptaan

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Sky Is Pink

    ★½

  • War

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Section 375

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½