Aneesh has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Badlapur

Badlapur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Judgement

Judgement

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Moon Is... the Sun's Dream

The Moon Is... the Sun's Dream

1992
×
★½
Edit this entry  
18
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mela

Mela

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Baadshah

Baadshah

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maqsad

Maqsad

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mifune

Mifune

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry