Sort by

fleur has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
28
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Striptease

Striptease

1996
×
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read other review Edit this entry  
31
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read other review Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
02
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Edit this entry  
26
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Edit this entry  
23
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Young Adult

Young Adult

2011
×
½
Edit this entry