Sort by

angel has logged 191 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Son

American Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★
Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★½
Edit this entry  
13
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry