Sort by

Angelo has logged 71 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monos

Monos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lara

Lara

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with a Bracelet

The Girl with a Bracelet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belonging

Belonging

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Buoyancy

Buoyancy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adam

Adam

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sons of Denmark

Sons of Denmark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy Meets Gun

Boy Meets Gun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adam

Adam

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Echo

Echo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Photographer of War

Photographer of War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Warden

The Warden

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oleg

Oleg

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A God in Each Lentil

A God in Each Lentil

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Holy Beasts

Holy Beasts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Letters to Paul Morrissey

Letters to Paul Morrissey

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sharks

The Sharks

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Jimmy

Mr. Jimmy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bruno Aleixo's Film

Bruno Aleixo's Film

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Which Does Not Kill

That Which Does Not Kill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ana's Desire

Ana's Desire

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Century of Smoke

Century of Smoke

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Extraordinary Summer with Tess

My Extraordinary Summer with Tess

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
African Mirror

African Mirror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry