Sort by

Hana has logged 227 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spice World

Spice World

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
Edit this entry  
29
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Our Love Story

Our Love Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Nativity

Black Nativity

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eva Fools Around

Eva Fools Around

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Angel 2

Angel 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Proud Princess

The Proud Princess

1952
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Princess with the Golden Star

The Princess with the Golden Star

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Kiss

A Christmas Kiss

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry