Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

  • My Best Friend's Exorcism

    ½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Emily

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★

  • Ticket to Paradise

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • The Wonder

  • Lady Chatterley's Lover

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Wedding Season

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Master

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Hypnotic

    ½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid