Sort by

Sakshi has logged 220 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
Edit this entry  
11
Wanted

Wanted

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★
Edit this entry  
10
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Khoobsurat

Khoobsurat

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Edit this entry  
15
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry