Sort by

Sakshi has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daughter

Daughter

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flashback

Flashback

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry