RSS feed for angie

angie has watched 217 films released in the 2010s.

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Little

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • The Prodigy

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Life-Size 2

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

  • Second Act

  • The Princess Switch

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Jonathan

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • The Upside

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Naked

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • A December Bride

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★