RSS feed for angie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little

Little

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Guy Thing

A Guy Thing

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry