RSS feed for angie

angie has watched 60 adventure films.

  • Jumanji: The Next Level

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

  • Allegiant

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Insurgent

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Maleficent

  • Divergent

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

  • John Carter

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Monte Carlo

  • Thor

    ★★

  • TRON: Legacy

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Avatar

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

  • The Sisterhood of the Traveling Pants 2

  • Iron Man

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★½

  • Fantastic Four

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York