RSS feed for angie

angie has watched 180 comedy films.

  • Jumanji: The Next Level

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Little

  • Isn't It Romantic

  • What Men Want

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Second Act

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • The Upside

    ★★★★

  • Naked

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Mother's Day

  • The Fundamentals of Caring

  • How to Be Single

  • Love the Coopers

  • We Are Your Friends

  • Vacation

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Aloha

    ★½

  • Pitch Perfect 2

  • Focus

    ★★★★

  • The Bronze

  • The Wedding Ringer

  • Into the Woods

  • Horrible Bosses 2

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Before We Go

  • Think Like a Man Too

  • Blended

  • The Other Woman

  • About Last Night

  • That Awkward Moment

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • About Time

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Grown Ups 2

  • The Spectacular Now

  • So Undercover

  • Pitch Perfect

  • Stuck in Love

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • What to Expect When You're Expecting

  • 21 Jump Street

  • This Means War

    ★★★★★

  • Think Like a Man

  • LOL

    ★★★★

  • One for the Money

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • New Year's Eve