RSS feed for angie

angie has watched 132 dramatic films.

  • Hustlers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Jonathan

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Upside

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Mother's Day

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

  • Creed

    ★★★★

  • Love the Coopers

  • The Martian

  • Room

    ★★★

  • We Are Your Friends

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Aloha

    ★½

  • The Age of Adaline

  • The Longest Ride

  • Southpaw

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Bronze

  • Unbroken

    ★★★★½

  • Ex Machina

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Best of Me

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Before We Go

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • If I Stay

  • The Fault in Our Stars

  • Draft Day

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

  • Runner Runner

  • The Butler

    ★★★★★

  • About Time

  • Jobs

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • 42

    ★★★★

  • The Spectacular Now

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Stuck in Love

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Spring Breakers

  • People Like Us