RSS feed for angie

angie has watched 61 fantasy films.

  • Jumanji: The Next Level

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Little

  • Isn't It Romantic

  • Life-Size 2

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • The Age of Adaline

  • Into the Woods

  • Maleficent

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • About Time

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★

  • The Hunger Games

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Thor

    ★★

  • Red Riding Hood

  • Beastly

  • Christmas Cupid

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • When in Rome

  • Avatar

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

  • The Time Traveler's Wife

    ★★★★★

  • Ghosts of Girlfriends Past

  • Bedtime Stories

  • Twilight

  • Enchanted

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • The Covenant

  • Just My Luck

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★½

  • Fantastic Four

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • 13 Going on 30

  • Ella Enchanted

  • The Haunted Mansion

  • Freaky Friday

  • The Hot Chick

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Life-Size

  • Practical Magic

  • Doctor Dolittle

  • Ghost

    ★★★★★

  • Mannequin